PF 2021

Přejeme vám všem krásné vánoční svátky a vše nejlepší v novém roce.

Fotogalerie

 

Vánoce jsou tady

Vánoční posezení u stromečku ve Slunečnici neměla chybu. Námi upečené cukroví, mimochodem moc výborné, společné povídání, rozbalování dárečků, zpívání koled no prostě skvělá vánoční atmosféra... Tak snad příští rok posedíme opět všichni dohromady.

Fotogalerie

 

Pečeme na vánoce

Upekli jsme výborné vánoční cukroví.  A co vy?? Máte už také napečeno? 

Fotogalerie

 

Český den proti rakovině - certifikát

Od neziskové organizace, Liga proti rakovině Praha, jsme obdrželi certifikát - oficiální poděkování za podporu letošního ročníku sbírky "Český den proti rakovině 2020" i s uvedením vybrané částky. I my Vám děkujeme za pomoc v letošní mimořádně komplikované situaci. A těšíme se na další spolupráci, která se uskuteční 12. 5. 2021.

Fotogalerie

 

Přípravy na Vánoce

V našem Spolku jsou přípravy na Vánoce v plném proudu. Všichni se moc těšíme a vánoční čas si společně užíváme. 

Fotogalerie

 

„KERAMIKA VE SLUNEČNICI VI“ - výstavy v Happy Coffee

Od dnešního dne vás zveme na shlédnutí výstavy keramických výrobků dětí a uživatelů Spolku Slunečnice „Zvěř na Šumavě“, která vznikala v rámci projektu „KERAMIKA VE SLUNEČNICI VI“ podpořeného Jihočeským krajem.

Fotogalerie

 

Český den proti rakovině 2020 - prodloužení sbírky

 

Český den proti rakovině 2020

Ve středu 30. září 2020 nás opět můžete potkat během dopoledních hodin v ulicích města s celonárodní sbírkou, kterou pořádá Liga proti rakovině Praha. Opět nás poznáte podle žlutých triček a budeme vám tradičně nabízet kytičky měsíčku lékařského za minimální příspěvek 20 Kč. Hlavní téma letošní sbírky: Nádory ledvin a močového měchýře – možnosti prevence.

e-kytička:

  • posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777  můžete koupit e-kytičku a podpořit tak Český den proti rakovině. Cena DMS je 30 / 60 / 90 Kč, LPR Praha obdrží 29 / 59 / 89 Kč. Pomáhat můžete také pravidelně každý měsíc odesláním  DMS TRV KVET 30 nebo DMS TRV KVET 60 nebo DMS KVET 90.

Český den proti rakovině 2020

 

 

Den branné přípravy

U příležitosti Světového dne první pomoci jsme se zúčastnili Dne branné přípravy, který v úterý pořádal Český červený kříž Prachatice.

Seznámili jsme se s prací záchranné služby, Hasičského záchranného sboru, Policie ČR, Horské služby a Jihočeské záchranné brigády kynologů.

Redaktorka Českého rozhlasu České Budějovice nás na této krásné akci požádala i o rozhovor.

Fotogalerie

 

Změna provozní doby

Provozní doba sociálně terapeutické dílny Spolku Slunečnice:

pondělí – pátek od 7:00 do 15:30 hodin.

 

Vlastnoruční album

Prázdninové výlety do Strakonic, do ZOO Hluboká nad Vltavou, do Borových Lad a historické toulání po Vimperku jsme zdokumentovali ve vlastnoručně vyrobeném fotoalbu.

Fotogalerie

 

Výstava v Kavárně Ve Skále

Od dnešního dne máme novou výstavu obrázků v Kavárně Ve Skále.

Fotogalerie

 

Poznáváme historický Vimperk

Víte, v jakém století byl postaven vimperský zámek? Kde je Haselburg? Kolik kašen je na náměstí? A jak se jmenuje nejstarší dům? To všechno a další zajímavosti jsme se dozvěděli při společné poznávací trase Vimperkem minulou středu. Podívejte se na fotky a uvidíte sami.

Fotogalerie

 

Máme nový obchůdek ve Vimperku

otevřeli jsme obchůdek s našimi výrobky na adrese Pivovarská 63 Vimperk. Je to útulný a originální prostor, kde si každý vybere něco pro radost. Už se těšíme, až se přijdete podívat.

Fotogalerie

 

Výlet do Borových Lad

Další skvělý výlet se nám vydařil ve čtvrtek, kdy jsme se společně vydali do Borových Lad. Procházka krásnou šumavskou vesnicí i návštěva expozice největších sovích voliér v České republice byla skvělá. Nezapomněli jsme ani na návštěvu naší kamarádky Barunky, jejíž mamince a babičce velmi děkujeme za milé přijetí a skvělé pohoštění.

Fotogalerie

 

Ukázky první pomoci

Děkujeme za přednášku s praktickými ukázkami první pomoci,  se kterou  do Spolku Slunečnice v pátek přijely pracovnice Oblastního spolku Českého Červeného kříže  Prachatice. 

Fotogalerie

 

Ukázky první pomoci

Fotogalerie

 

Výlet do ZOO Hluboká nad Vltavou

Fotogalerie

 

Beseda - Mustang jako dopravní prostředek

Dne 20.7.2020 jsme si užili krásný zážitek díky prezentaci, kterou pro nás vytvořil uživatel, který k nám dochází. Prezentace se týkala auta značky Mustang, takže pánové měli spoustu otázek. Přednáška se velice povedla a my jsme zase o něco moudřejší.
Děkujeme za krásný zážitek.

Fotogalerie

 

Odpolední piknik

Na super piknik jsme společně vyrazili do přírody vyzbrojeni výbornou náladou, občerstvením, různými hry a samozřejmě repelentem. Více ve fotogalerii.

Fotogalerie

 

 

Výlet do Strakonic

První červencové  úterý jsme se vydali na výlet do Strakonic. Počasí nám přálo a tak jsme si mohli projít nádvoří hradu, cestu kolem Otavy a přitom jsme luštili Strakonickou šifru. A samozřejmě jsme se zastavili na nějaké dobrotě. Vše jsme zapsali do cestovatelských pasů. Všem se nám to moc líbilo.

Fotogalerie

 

Veselé soutěžení ve Slunečnici

Minulý týden ve čtvrtek se v pohybové a vědomostní soutěži utkaly dvě party - trosečníci (ženy)
a žraloci (muži). Ženy rozdrtily muže 64 ku 52. Gratulujeme.

Fotogalerie

 

Nová technika při výrobě buttonů

Máme radost z nové techniky, kterou používáme při lisování placek, zrcátek a magnetů. Na látku tupujeme barvou přes šablonu různé vzory, nebo razítkujeme. Pracujeme také s vlnou, kterou zpracováváme mokrým plstěním. Z toho pak vznikají originální buttony. Budeme rádi, když se na ně přijdete podívat. Ochutnávka v galerii. 

Fotogalerie

 

Zakázka pro Kavárnu Ve Skále

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout svícny, které jsme vytvářeli do kavárny Ve Skále. Máme radost, že do interiéru kavárny se krásně hodí a když se rozsvítí, dělají útulno a vytváří pěkné stíny. Radi bychom také poděkovali paní Černé, že v kavárně můžeme vystavovat naše díla.

Fotogalerie

 

Prodejní výstava v Borových Ladech

Měli jsme také možnost vystavit naše výrobky v Informačním centru v Borových Ladech, kde si můžete zakoupit naše keramické výrobky.

Výrobky budou k prodeji přes celé léto a budeme je stále doplňovat, takže nemějte obavy, vždy budou připravené.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat za prodej a prezentaci našich výrobků.

Fotogalerie

 

Fler.cz 

Prodejní výrobky Spolku Slunečnice je možné si nově objednat i na stránkách https://www.fler.cz/shop/slunecnice74. Tak nás sledujte, ať víte, co máme nového smile.

 

Šijeme roušky pro ORP Vimperk

Spolek Slunečnice nabízí šití jednoduchých látkových roušek zdarma pro území ORP Vimperk, jako první ochranu potřebným. Denní kapacita je max. 100 ks. V případě zájmu prosím pište na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

SPOLEK  SLUNEČNICE DOČASNĚ UZAVŘEN

Fotogalerie

 

Opět vystavujeme naše obrázky

Přijďte se podívat na výstavu našich obrázků do Kavárny Ve Skále ve Vimperku.

Fotogalerie

 

Trpělivostí se zmůže všechno

Práce Ilonky na hrnčířském kruhu a její výsledek

Fotogalerie

 

Pokračujeme v projektu s názvem Božena Němcová

Fotogalerie

 

Oznámení o uzavření provozu sociální služby

V pondělí 16.3.2020 bude provoz sociální služby Spolku Slunečnice uzavřen na základě oznámení Městské správy domů a bytů s.r.o. Vimperk.

Tento den bude v objektu probíhat oprava rozvodu vody – bude odstavena dodávka vody.

Oznámení

 

Výstava v Galerii U šaška

Naši uživatelé na výstavě v Galerii U šaška: téma Móda 19. a 20. století

Fotogalerie

 

Sbírka na svozový automobil pokračuje Spolku Slunečnice ve Vimperku pokračuje

Naše sociální služba pomáhá osobám se zdravotním a mentálním postižením a umožňuje jim začlenit se do společnosti a prostřednictvím nabytých dovedností v rámci sociálně terapeutických činností získat pocit užitečnosti a plnohodnotného života.

Pomozte nám zasláním finančního daru na zvláštní bankovní účet a získat automobil, který bude usnadňovat provoz naší sociální služby sociálně terapeutické dílny.

Finanční dar je možné poslat na transparentní bankovní účet (Transparentní bankovní účet je účet, do kterého může nahlížet veřejnost, založený u Moneta Money Bank) č.ú.: 233026500/0600

Na poskytnutí finančního daru na sbírkový účet vám vystavíme darovací smlouvu

a vy si tím můžete snížit svůj základ daně dle zákona o daních z příjmů.

Dále lze přispět do zapečetěné pokladničky, která je umístěna přímo v obchodě Spolku Slunečnice.

Další putovní pokladnička bude použita při různých akcích našeho spolku (informace o umístění putovní pokladničky bude vždy zveřejněno na sociálních sítích spolku)

Oznámení o konání veřejné sbírky splňuje náležitosti podle ust.§ 5 odt. 1 a 2 zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách. Více informací o sbírce na tel: 606 610 585, 774 966 533

Děkujeme všem dárcům

Spolek Slunečnice, IČ: 03467554

1. máje č. p. 74, 385 01 Vimperk e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., web: spolekslunecnice.cz, FB: Spolek Slunečnice Vimperk

Fotogalerie

 

Božena Němcová

Dnes je to 200 let, co se ve Vídni narodila jedna z našich nejznámějších spisovatelek Božena Němcová. I my ve Slunečnici se teď jejím dílem zabýváme. Na keramické dílně vytváříme postavy z jejich pohádek- např. Čert a Káča, Jeníček a Mařenka, princezna Krasomila a Maruška z pohádky O dvanácti měsíčkách. Také máme každý týden otázky týkající se Boženy Němcové na nástěnce.  Převážně se věnujeme cvičení divadelního představení – Sůl nad zlato. K tomu si vyrábíme kulisy a různé rekvizity. Celé toto období máme tedy tematicky sladěné. Výsledkem našeho projektu budou tedy výstavy, ukázky naší práce a divadelní představení.

Fotogalerie

 

Dobytí Severního pólu

Ve Slunečnici ve čtvrtek zahráli naši uživatelé  - naši nadšení herci – nacvičené užasné divadelní představení – DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU. Pravidelně každý týden již v minulém roce se věnovali nácviku této hry. A i přes velkou trému nám všem ukázali svůj herecký talent. Odměnou jim nebyl pouze potlesk a pochvala diváků, ale i odměna v podobě vynikajících zákusků od paní Majerové. Byli jste skvělí!

Fotogalerie