Všem našim příznivcům, kamarádům a sponzorům přejeme krásné vánoční svátky!

Fotogalerie

 Všem našim příznivcům, kamarádům a sponzorům přejeme krásné vánoční svátky!

Jak vypadal předvánoční čas ve Slunečnici?

Ve Slunečnici jsme společně pekli cukroví na vánoce, oslavili jsme narozeniny a svátek naší kamarádky, uspořádali jsme několik výstav naší vánoční keramiky. Se skvělým hudebním pásmem nás  navštívili děti z Nerudovky. Zúčastnili jsme se výtvarné soutěže vyhlášené Turistickým informačním střediskem Vimperk a zároveň společně převzali odměnu, za kterou velice děkujeme.

Děkujeme také všem, kteří nás navštívili v Den otevřených dveří. A zároveň děkujeme Kavárně Happy Coffee  za sponzorský dar ve formě příjemného posezení u kávy, džusu a zákusku.

Poslední předvánoční čtvrtek jsme si společně ve Slunečnici poseděli u vánočního stromečku, rozbalili naše první dárečky a pochutnali si na vlastnoručně upečeném cukroví. 

Fotogalerie

 

Vánoční den otevřených dveří

Srdečně vás zveme na Vánoční den otevřených dveří. Ve čtvrtek 12. prosince nabízíme všem zájemcům možnost prohlédnout si naše prostory.

Fotogalerie

 

Ve Slunečnici máme neustále ruce plné práce

Jako další zakázku jsme přijali od výrobního závodu Rohde & Schwarz Vimperk. Do nové objednávky  „malých obrázků na špendlíku“ – buttonů, jsme se ihned pustili.

Fotogalerie

 

Ve Slunečnici máme neustále ruce plné práce

Na podzim se naše keramičky pustily do výroby velké zakázky. Pro Město Vimperk jsme přijali zakázku na výrobu keramických hrnečků. A jak to dopadlo? To zjistíte buď z fotografií nebo v nejbližších dnech na připravované vimperské předvánoční akci...

Fotogalerie

 

Každý máme svého anděla

Zveme vás na výstavy v prostorech Střední a Základní školy a ve Spolku Slunečnice  od 13. listopadu, kde jsou připraveny výstavy práce dětí a uživatelů Spolku Slunečnice, které vznikaly v rámci projektu Keramika ve Slunečnici V. podpořeného Jihočeským krajem.  

Fotogalerie

 

Liga proti rakovině
Od Ligy proti rakovině Praha jsme obdrželi oficiální poděkování za podporu květnové sbírky "Český den proti rakovině 2019" - certifikát s uvedením vybrané částky.
  
 
 

Vzpomínka na Zlatého zpěváka

Na středeční odpoledne si Pavla pro své kamarády ve Slunečnici připravila povídání o knize o Karlu Gottovi. Na tuto besedu ale příprava začala již v úterý, a to pečením výborného moučníku. Ve středu, stejně jako v kavárně, či v restauraci, nás nejprve skvěle obsloužil Martin, děvčata připravila výbornou kávu, domácí limonádu…. A beseda mohla začít. Zavzpomínali jsme na zpěváka, který nás provázel celým životem, na kterém jsme vyrostli. Velký úspěch měl i veselý tanec na písničky Zlatého slavíka. Bylo to skvělé odpoledne. Pavlo, děkujeme.

Fotogalerie

 

Výstava obrazů v Kavárně Ve Skále

Malování  přináší člověku klid.
Malíř se plně koncentruje a svým způsobem
i relaxuje.  A my jsme si pro vás připravili výstavu obrazů malovaných podle čísel. Po celý zbytek měsíce října až do 25. listopadu můžete tuto výstavu shlédnout v Kavárně Ve Skále ve Vimperku.

A jak se z nás stali výjimeční umělci?  Jednotlivé dílky natištěné na plátně označené čísly jsme vybarvovali přiřazenou barvou.

Velmi zajímavé bylo, jak se po každém vybarveném políčku pomalu odkrýval celý obraz.

Malování nám přinášelo radost z vytvořeného díla.

 

A dnes i my jsme si dopoledne v Kavárně Ve Skále skvěle užili, a to u výborných zákusků, kávy či u limonády.

Fotogalerie

 

Slunečnice se stále barví do odstínů podzimu 

Fotogalerie

 

Benefiční večer ve Vimperku

Skvělá akce, která proběhla  5.10.2019 v Hotelu Zlatá Hvězda ve Vimperku, měla svůj smysl.

Benefice byla více jak půl roku připravována pro vimperský Spolek Slunečnice, ale osud tomu chtěl jinak. Zástupkyně Spolku Slunečnice se rozhodly, že umožní během Benefiční akce pro Spolek Slunečnice  průběh druhé sbírky pro postižené lenorskou tragedií, toto bylo oznámeno všem přítomným v úvodu celé akce.

Peníze za tombolu byly vkládány do zapečetěných pokladniček určených pro Lenoru, již teď je jisté, že v pokladničkách je za připravenou tombolu minimálně 32 000,- Kč, během večera dostaly Raduš & Jituš skvělý nápad a lidé opět ze srdce přispívali na Lenoru. Když k tomu přičtete výtěžek z dražby 69 600,- Kč, je to úžasná částka – palce nahoru.  Konečný výtěžek z této sbírky pro Lenoru bude zveřejněn po rozpečetění pokladniček.   

Do Spolku Slunečnice z tohoto večera putuje výtěžek z prodeje vstupenek ve výši  32 620,- Kč   a  na transparentním  sbírkového účtu děvčata sehnala pro Slunečnici na nákup svozového automobilu celkem 38 500,- Kč.

S velkou pokorou a obdivem děkujeme  Raduš & Jituš z Prachatic, bez nichž by akce neproběhla, všem sponzorům za velkou podporu, paní Kutilové, kterou jsme oslovily a ona nám bez mrknutí oka zdarma poskytla prostory,  paní starostce Jaroslavě Martanové za podporu a krásná slova, kapele Jiří Schelinger Memory Band,  Jaroslavu Černému za  skvělé moderování  celého večera,  děvčatům z T.A.M. Prachatice za úžasná  vystoupení, Ivovi Jablečňákovi  Apfelovi, který se s velkou grácií ujal dražby, Pavlovi Lebedovi a Zdeňce Lebedové za fotografování, zaměstnancům Spolku Slunečnice, kteří se podíleli na přípravách benefice, klientům Slunečnice a jejich rodinám, kteří si akci pořádně užili  a v neposlední řadě vám všem, kteří  jste se zúčastnili a podpořili v jeden večer dobrou věc.  

Radka Furišová a Jana Šabršulová

Fotogalerie

 

Ahoj podzime

Tento týden jsme dělali spousty dalších věcí. Například jsme sbírali podzimem zbarvené listí a z nich pak vytvořili dekorace. Také děláme nové květináče ve tvaru ruky.  Pokračujeme ve výrobě andělů a keramických broží.

Fotogalerie

 

Tancovačka s kapelou Jiří Schelinger Memory Band

Srdečně Vás zveme na naši tancovačku s kapelou Jiří Schelinger Memory Band, která se uskuteční v sobotu 5. října 2019 v Hotelu Zlatá Hvězda Vimperk.

Předprodej vstupenek ve Spolku Slunečnice nebo v Hotelu Zlatá Hvězda.

Těšíme se na Vás!

Fotogalerie

 

Světový den první pomoci

V pondělí jsme se zúčastnili Dne branné přípravy, který u příležitosti Světového dne první pomoci uspořádal Český červený kříž Prachatice za podpory Města Vimperk  a Ministerstva obrany v parku u Volyňky.

Fotogalerie

 

Podzim se hlásí

Prázdniny skončily a podzim se hlásí. I naše činnosti směřují k podzimu. Keramické výrobky změnily zdobení za šípky, barevné lístky... I výzdoba spolku začíná mít nádech podzimu...

Fotogalerie

 

Oslavy povýšení Vimperka na město

Spolek Slunečnice v sobotu přispěl svojí prezentací keramických výrobků a tvořivou dílničkou k programu Oslav povýšení Vimperka na město.

Fotogalerie

 

Prázdniny jsou sice u konce, ale Slunečnice září dál...

Fotogalerie

 

Naše další fotogalerie

Zajímá vás, čemu se věnujeme nyní? Nakoukněte na naší malé fotogalerie...

Fotogalerie

 

Ve Slunečnici se i o prázdninách stále něco děje

Další prázdninový týden jsme si zase užili. Oslavili jsme narozeniny naší kamarádky, canisterapeutické středeční dopoledne jsme strávily na Vodníku, v cukrárně si pochutnali na sladkém. Ale i ve spolku pokračujeme v činnostech, které nás baví. Vždyť i vy se můžete za námi přijít podívat!

Fotogalerie

 

První srpnový týden ve Slunečnici

Fotogalerie

 

Vavřinecká pouť ve Vacově

Spolek Slunečnice se zúčastní tradiční Vavřinecké pouti ve Vacově. Na prodejní akci prací uživatelů sociálně terapeutické dílny se můžete přijít podívat dne 11. srpna 2019 od 9:00 do 15:00 hodin do zasedací místnosti OÚ Vacov.

Fotogalerie

 

Výlet na Javorník

Ve čtvrtek 1. 8. 2019 jsme se vydali autobusem na Javorník /1 066 m n. m./, kde jsme vyšlápli kopec i schody na rozhlednu. Byl to krásný výkon a náležitá odměna – výhled do celého okolí. Úžasné.

Zastavili jsme se u pomníku spisovatele píšícího o Šumavě, Karla Klostermanna.

Po zaslouženém výkonu jsme se občerstvili dobrým obědem v restauraci Na Podlesí a odpoledním autobusem jsme zakončili první srpnový výlet Spolku Slunečnice.

Krásná akce.

Fotogalerie

 

SLAVNOSTI MEDU Včelná pod Boubínem

Již druhým rokem jsme se zúčastnili prodejem naší zahradní keramiky Slavnosti medu ve Včelné pod Boubínem.

Lidí bylo hodně a náš prodej za doprovodu hudby, tance, divadla, soutěží a automobilových veteránů byl úspěšný. 

Těšíme se příští rok.

Fotogalerie

 

Čtvrtý červencový týden

Každý den byl plný zajímavých činností. Například jsme společně rozebrali téma zdraví. Jaké faktory ho ovlivňují a co pro dobré zdraví můžeme dělat my sami.

Zkoušeli jsme si vyrobit šumivou sůl s levandulí do koupele.

Také jsme vyrazili procházkou k výletní restauraci Vodník. Tady jsme si udělali vuřty a popovídali o různých zajímavých tématech z přírody. Děkujeme také personálu z restaurace za půjčení opékacích vidlic a za celkovou ochotu.

V parku bylo setkání dřevo sochařů, tak jsme se šli na ně také podívat.

 Fotogalerie

 

 Filmový a knižní týden

Tento další prázdninový týden jsme si nazvali Filmový a knižní. Povídali jsme si o filmech, které máme rádi, o pohádkách. Nechyběl ani závěrečný filmový kvíz. Povídání o zajímavých knihách ukončila naše uživatelka Soňa, která si připravila besedu s prezentací na interaktivní tabuli o spisovateli Karlu Klostermannovi.

Na hořické trubičky jsme vyrazili na náměstí do cukrárny U Supa. Tuto dobrotu jsme nejen ochutnali, ale také viděli, jak takové trubičky vznikají.

I nadále se věnujeme ostatním činnostem. Na zakázku jsme namalovali další obrázky, pokračujeme v malování podle čísel, ve výrobě dřevěného pexesa; vytváříme další barevný látkový věneček, různé keramické zvonky ve tvaru domečků.

Fotogalerie

 

Pracujeme s novou technikou

Od července začínáme u nás pracovat s novou technikou a tou je lis na odznaky. Budeme dělat klasické buttony a magnety. Do budoucna také zrcátka, klíčenky a otvíráky. Na vše se dá použít vlastní motiv, foto či firemní logo. Proces  výroby i konečný výsledek můžete vidět ve fotogalerii.

Fotogalerie

 

Co nového ve Slunečnici tento týden?

Společnými silami jsme se pustili do výroby obrázkového komunikačního systému, pájkami do dřeva vypalujeme pexeso. Nezapomněli jsme ani na velké jubileum Karla Gotta a zpívali si jeho písničky, namalovali jeho portrét, napsali a poslali do Prahy blahopřání k jeho narozeninám.

Někteří z nás se vydali na společný výlet na Zadov. Cesta lanovkou k rozhledně patřila opravdu k neopakovatelným zážitkům.

Fotogalerie

 

Prohlídka Šumavského pivovaru

Sládek Šumavského pivovaru ve Vimperku nám vysvětlil, jak a z čeho se vaří pivo, a také nás provedl zázemím, kde probíhá scezování, zchlazování, kvašení, dozrávání v tancích a nakonec stáčení. Děkujeme za prohlídku i ochutnávku výborného piva jak světlého tak tmavého.

Fotogalerie

 

Výstava v Borových Ladech

K vidění budou i naše výrobky z keramiky, obrazy,věnce atd.

Fotogalerie

 

Školáci ze Svaté Maří ve Slunečnici

Obdarovat paní učitelku na konci školního roku bývá nepsaným pravidlem. Potěší ji květina, přání nebo drobnost, kterou děti vyrobí samy.
Tento den byl velkou výzvou pro děti ze ZŠ ve Svaté Maří. Pro paní učitelku si domluvily vyrobit u nás ve Slunečnici netradiční dárek. Keramickou zahradní kouli. Nezapomněly ji vyzdobit ani svými křestními jmény.

Fotogalerie

 

Mezi pivovary

V sobotu 22. 6. 2019 jsme naši keramiku nabízeli k prodeji na akci „Mezi pivovary“ ve Vimperku v Pivovarské ulici odpoledne od 13.00 do 18.00 hod.

Fotogalerie

 

Sirup z bezových květů

Ve Slunečnici jsme si tento týden společně vyrobili  výbornou šťávu z květu bezu černého. Více naleznete ve fotogalerii.

Fotogalerie

 

Zakázková výroba

Prodejna sportu na Kvildě zažádala o zakázkovou výrobu v našem Spolku Slunečnice.

Pro návštěvníky Šumavy byla z keramiky vyrobena srdíčka, zvonečky i emblém s věží kvildského kostela. Snad se budou výrobky líbit a návštěvníci si domů ze Šumavy odnesou milý suvenýr.  

Fotogalerie

 

Jak pomoci? Jak pečovat?

Besedu s názvem „Jak pomoci? Jak pečovat?“ si pro nás připravila děvčata z Oblastního spolku Českého červeného kříže z Prachatic. Názorně nám předvedla praktickou ukázku péče o seniory či osoby se zdravotním postižením včetně využití kompenzačních pomůcek. Nechyběla ani možnost vyzkoušet si takzvaný geronto-oblek simulující stařecký pohyb. Akce byla uskutečněna v rámci projektu „Nesmí chybět respekt, úcta a hlavně pomoc“, který je podpořen Jihočeským krajem.

Fotogalerie

 

Zahradní totemy

Zahradní totemy? Ano, o tom jsme vás již informovali. A šikovné ruce našich uživatelů se pustily opět do práce, nevěříte? Více zjistíte z fotografií.

Malé barevné keramické totemy a  jeden skoro metr a půl vysoký si také pro výzdobu prostor ve své škole vytvořili i žáci Základní školy praktické a speciální.

Fotogalerie

 

Co právě tvoříme?

V posledních dnes jsme se věnovali různorodým činnostem. Například jsme se zabývali tříděním plastů. Aneb řídíme se heslem – Ve Slunečnici třídíme, budoucnost tím jistíme.  A jelikož plastových lahví je všude hodně, rozhodli jsme si z nich vyrábět různé postavy či dekorace pro radost.

Také tvoříme obrázky podporující představivost. Na to jsme využili techniku zvanou enkaustika. Dále to využíváme na výrobu dekorací s podvodní tématikou.

Na keramice děláme nové zvonečky a svícny s motivem domečků.

Prostě pořád se u nás něco děje.

Fotogalerie

 

Jak pomoci? Jak pečovat?

Srdečně Vás zveme na pondělní besedu ČČK.

Fotogalerie

 

Mít ve Slunečnici akvárko….

Mít ve Slunečnici akvárko, to by bylo!
A proč ne? Z keramiky jsme si vyrobili různé barevné rybičky, nasbírali malé kamínky, z plastových lahví nastříhali vodní rostliny. To vše jsme naaranžovali do našeho malého akvária. No řekněte, nevypadá to krásně?

Fotogalerie

 

A zase tvoříme

Zdobit nejrůznější výrobky ornamenty, obrázky, či psát na ně loga. To je technika, kterou si nyní zkoušíme. Pyrografie. A cože to přesně děláme? Páječkou vypalujeme písmenka, slova nebo neurčité ornamenty do koláčů z kulatiny.

Využíváme nejen dřevo, ale i malé kousky skla, které nemusí vždy skončit v kontejneru. Barevné ornamenty či obrázky také malujeme na malé skleněné destičky. 

Fotogalerie

 

Návštěva výstavy

Na výstavu obrazů jihočeské malířky Zdeňky Horelicové jsme vyrazili do galerie HappyCofee. Po shlédnutí celé zajímavé výstavy jsme neodolali ani malému občerstvení v místní kavárně.

Fotogalerie

 

Beseda s ochráncem přírody

Dnes nás navštívil Jakub Hromas ze sdružení Český svaz ochránců přírody. Z prezentace a přednášky jsme se dozvěděli spousty zajímavých informací ohledně přírody a péči o ní. Měli jsme možnost vidět sušený bolševník, včelí plástve a také vlnu z ovcí „šumavek“. Jakube, děkujeme!

Fotogalerie

 

Květinový den

Jako každý rok jste se s námi mohli ve vimperských ulicích potkávat ve středu v tradiční  „květinový den". Účastnili jsme se  již 23. ročníku sbírky Ligy proti rakovině. Děkujeme všem, kteří nás vyslechli a zároveň na tuto sbírku přispěli. Spolek Slunečnice podpořil Ligu proti rakovině vybranou částkou 9 971 Kč.

Fotogalerie

 

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2019

Jako již každý rok nás můžete ve středu 15. května 2019 potkat v ulicích města s celonárodní sbírkou, kterou pořádá Liga proti rakovině Praha. Poznáte nás podle žlutých triček. Opět vám budeme nabízet tradiční žluté kytičky měsíčku lékařského. Každý dárce, který si kytičku za minimální příspěvek 20 Kč koupí, dostane také letáček s informacemi o prevenci nádorových onemocnění plic.

Kromě zakoupení kytičky lze Český den proti rakovině podpořit také:

  • zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS 90 na číslo 87 777, případně pro pravidelnou měsíční podporu ve tvaru DMS TRV KVET 30 nebo DMS TRV KVET 60 nebo DMS TRV KVET 90.

  • na sbírkový účet Českého dne proti rakovině  65 000 65 / 0300je možné přispívat až do 30. 11. 2019. 

 

Waxwork - lidé z vosku

Na netradiční výstavu jsme dnes vyrazili do Cukrárny Pod zámkem. Na výstavu Waxwork - lidé z vosku. V expozici jsme viděli umělecká díla a zároveň jsme byli seznámeni s osudy lidí, jejichž vzhled byl zvláštní hříčkou přírody. Sladkou tečkou byla návštěva cukrárny a výborné mlsání...

Fotogalerie

 

Čarodějnický den ve Slunečnici

Fotogalerie

 

Výborná svačina

Jarní svátky – Velikonoce jsou již za námi. A barvená vajíčka se nám proměnila pod našimi rukami v tradiční vajíčkovou pomazánku. Svačina byla vynikající...

Fotogalerie

 

Přejeme všem krásné Velikonoce! 

Fotogalerie

 

Cvičíme s Janou

Díky výtěžku charitativní prodejní akce Christmas Stella schines, o které jsme vás již informovali, probíhají pravidelně ve Slunečnici rehabilitační cvičení. Tímto zdravíme a posíláme díky Jítě a Rádě – spoluorganizátorkám této prodejní akce.

Každý týden cvičíme s Janou Kolmanovou metodu terapeutky  Ludmily Mojžíšové, která se zabývala bolestmi páteře. Cvičení s Janou nám opravdu protáhne naše těla.

Fotogalerie

 

Jak jsme oslavili Velikonoce

Ve Slunečnici se proměnily dílny na oslavu jarních svátků – na oslavu Velikonoc. Celý den byl pro nás velikonoční. Upekli jsme si tradiční mazance, obarvili vajíčka v cibulových slupkách, shlédli prezentaci na interaktivní tabuli. Dozvěděli jsme se o zvycích a tradicích, no prostě jsme si den užili a nakonec si i zazpívali...

Fotogalerie

 

Dubnové výstavy

Spolek Slunečnice v měsíci dubnu prezentuje velikonoční výrobky na různých místech ve Vimperku a jeho okolí. Kde můžete naše výstavy vidět?

  • v Kavárně Ve Skále ve Vimperku
  • v Hotelu Zlatá Hvězda ve Vimperku
  • v Kavárně a galerii Happy Coffee
  • v Obecní knihovně Zdíkov

Fotogalerie

 

Nové obrázky

Po vyzdobení chodby Odboru sociálních věcí ve Vimperku našimi obrázky jsme se vrhli na malování dalších obrázků. Chtěli jsme si nově vyzdobit i náš spolek. Na obrázcích jsme pracovali dlouho, za to si myslíme, že se nám opět povedly. Samozřejmě nechybí ani obrázky s velikonoční tematikou.

Fotogalerie

 

Jarní workshop ve Slunečnici

V pondělí jsme společně ve Slunečnici uskutečnili jarní workshop. Průběh této aktivity a jeho výsledek můžete vidět na našich fotografiích.

Fotogalerie

 

Andersenova noc ve Slunečnici

V pátek dne 29. 3. 2019 jsme v 18.30 hod. ve Spolku Slunečnice přivítali dětské čtenáře knihovny ve Vimperku, které doprovázela paní ředitelka Buryánová s třemi knihovnicemi.

Skupinku asi 20 dětí jsme provedli výrobou zahradní keramiky, a také jsme je obeznámili s činností naší sociálně terapeutické dílny.

Velký zájem ze strany malých čtenářů nás mile překvapil.

Fotogalerie

 

Zahradní totemy

Opět jsme se přesvědčili o šikovnosti našich uživatelů. Usilovně se pustili společně do výroby totemu. Do totemu, který si sami poskládají s vlastní fantazií,  sami si zvolí výšku i složení.

Totem velmi dobře vypadá  venku na zahradě i na terase či v interiéru. Nevěříte? Přijďte se k nám přesvědčit...

Fotogalerie

 

Naše nová keramika

Jaro se blíží, i když zima ještě ukazuje svou sílu. My ve Slunečnici ho přivoláváme naší novou keramikou. Máte rádi levandule, kopretiny či naši klasiku - bílé jednoduché kytičky? U nás si vybere každý. Určitě se přijďte za námi podívat, rádi Vás přivítáme laughing 

Fotogalerie

 

Výstava J. A. Komenského

Tento týden jsme navštívili výstavu ve vimperské knihovně „Odkaz J. A. Komenského – vzdělání pro všechny“. Než jsme se vypravili na výstavu, tak jsme si udělali malou přednášku o J. A. Komenském – o jeho životě a díle.

Výstava se nám všem moc líbila, byla zde spousta fotografií, povídání a citátů.

Fotogalerie

 

Divadlo Pavla Trávníčka

Na další pondělní odpoledne a večer jsme měli opět skvělý plán. Společná večeře v restauraci Hamajda, příjemné posezení a nakonec divadelní komedie v Cihelně. Večer plný humoru nám nabídlo pražské Divadlo Pavla Trávníčka v představení Sborovna.

Fotogalerie

 

Masopust a jeho malá oslava ve Slunečnici

Fotogalerie

 

Naše výrobky na Kvildě

Naše výrobky můžete shlédnout a zakoupit nově v obci Kvilda – obchod – Sport 11 Šumava. Tímto děkujeme paní Stanislavě Fritzové za naši spolupráci.

Fotogalerie

 

Večerní pobavení

Pondělní podvečer jsme si zpříjemnili společnou večeří v hotelu Zlatá hvězda a potom vyrazili do Měks na pikantní divadelní komedii pražského Divadla Bez Hranic - Na Vánoce budu gay. Celé představení jsme si užili a vesele se bavili.

Fotogalerie

 

Výstava Ozvěny slatí

Na zajímavou a originální výstavu  Jana Chaloupka - Ozvěny slatí - jsme společně vyrazili do výstavní galerie HappyCoffee. Obrazy inspirovány šumavskou přírodou pro nás byly zcela netradiční a velmi zajímavé. Tuto návštěvu jsme ukončili malým pohoštěním v místní kavárně.

Fotogalerie

 

Nová výzdoba na sociálním odboru

Od ledna jsme pracovali na nových obrázcích, které ode dneška zdobí chodbu Odboru sociálních věcí a zdravotnictví MÚ Vimperk. Jak jsme malovali a obrázky instalovali vidíte na fotografiích.

Fotogalerie

 

Přivoláváme jaro

Jaro se již blíží a my se věnujeme výrobě nového keramického zboží. Vytváříme, burelujeme, glazujeme.... Přijďte se za námi určitě podívat.

Fotogalerie

 

Finanční sponzorský dar

Děkujeme za finanční sponzorský dar Spolku Slunečnice nejmenované osobě z Vimperka, za který byla pořízena nová keramická vypalovací pec.

Fotogalerie

 

Rozroste se knihovna o nové čtenáře?

V úterý 12. února 2019 jsme byli na exkurzi v místní veřejné knihovně. Knihovnou nás provedla vedoucí paní Burianová. Byla super, díky!

Fotogalerie

 

VAVI, díky!

Rodinná firma z Vimperka zaměřená na výrobu pánských a dámských košil nám věnovala sponzorský dar ve formě desítek metrů různobarevných látek.

Naši uživatelé nelenili a okamžitě začali stříhat a vytvářet krásné barevné vpichované věnečky, které jsou již připraveny u nás k prodeji.

Fotogalerie

 

Život pod vodou

Na čtvrtek si pro nás Petra a Míra z Fakulty rybářství a ochrany vod JU, Mevpis Vodňany připravili besedu s názvem „Život pod vodou“. Zábavným a interaktivním způsobem jsme získali nové informace o různých vodních živočiších. Ukázka živých raků a jeseterů, ale i naše proměna v kouzelníky, byla pro nás velice zábavná a zajímavá.

Petro a Míro, děkujeme!

Fotogalerie

 

Poděkování Spolku Slunečnice Vimperk

Obrovské poděkování posílá Spolek Slunečnice do Prachatic, konkrétně organizátorkám charitativní prodejní akce Christmas Stella schines, která se konala dne 15.12.2018 v kavárně Nebe v Prachaticích.

Charitativní akci vymyslela malá Stella Hauptmanová, která se před více než rokem rozhodla podpořit lidičky, kteří mají život ztížený handicapem nebo jiným sociálním znevýhodněním.

Naše nezisková organizace byla vylosována jako jedna z podpořených organizací druhého ročníku této charitativní akce. Spolek Slunečnice byl do této předvánoční akce zařazen díky spoluorganizátorkám Radmile Kušnirikové a Jitce Nachlingerové.

Akce byla velice úspěšná, Kavárnu Nebe navštívilo a celou akci podpořilo obrovské množství lidiček, kteří ani v této uspěchané době nejsou lhostejní k nelehkému osudu lidí s handicapem.

Z výtěžku byl Spolek Slunečnice podpořen nemalou částkou 25.320,- Kč, která bude použita na fyzioterapii a rehabilitaci uživatelů s mentálním, zdravotním a kombinovaným postižením.

Děkujeme za podporu všem, kdo se na akci podíleli a hlavně těm, kteří jí podpořili.

Fotogalerie

 

Padá, a padá...

I přes to, že venku mrzne a padá sníh, tak už se nemůžeme dočkat jara a snažíme se ho přivolávat všelijakými způsoby, jako např. výrobou jarních věnců, velmi zajímavou technikou, a nebo prací na keramické dílně, kde vyrábíme nejrůznější jarní keramiku od květin až po beránky…. Jestli vám je zima, přijďte nasát trochu toho prvního sluníčka k nám do spolku. wink

Fotogalerie

 

Začal nový rok

Nový rok jsme zahájili nejen výměnou kalendářů. Postupně jsme uklidili celou vánoční výzdobu, kterou nahradila výzdoba se zimní tématikou.

Pokračujeme v práci s keramickou hlínou, vyzkoušeli jsme novou techniku výrobu pestrobarevných bambulí z vlny, malujeme obrázky na výzdobu spolku.

Prostě nezahálíme a opět tvoříme...

Fotogalerie