Krásné vánoce

Spolek SLUNEČNICE co nejsrdečněji přeje Vám, ale i všem našim zaměstnancům co nejkrásnější svátky vánoční, plné lásky, světla, vyrovnanosti, vnitřního klidu, míru a hojnosti. A těm, v jejichž očích nejsme příliš oblíbení, ať najdou v duši klid a v srdci mír. Toto vše přejeme také po celý příští rok 2016.

Fotogalerie

 

Adventní čas ve Slunečnici

Krásné předvánoční období jsme si opravdu užili. Společně jsme si připomněli staré obyčeje, zvyky, koledy, zdobení stromečku a jiné české Vánoční tradice z dob dávných i těch dnešních.

Fotogalerie

 

Vánoce jsou když

Turistické informační středisko Vimperk vyhlásilo vánoční soutěž na téma: „Vánoce jsou když“. Uživatelé naší služby se také přihlásili a nakreslili obrázky s vánoční tématikou. Mezi vítězkami této soutěže byla Eva a Míša , které si za zaslouženou výhru odnesly hezké dárky. Eva nazvala svůj obrázek: „Vánoce jsou když – jdu s babičkou na půlnoční.“ Míša svůj obrázek pojmenovala: „Vánoce jsou když – stavíme venku sněhuláka.“

Fotogalerie

 

První prosinec- den plný zážitků

Od 8:30 hodin začínala v místní Základní škole praktické MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA, na kterou jsme byli s našimi uživateli pozváni a poté jsme se společně přesunuli do nedaleké „Cihelny“ – kulturního domu, kam jsme byli pozváni Domovem pro osoby se zdravotním postižením Sociální pohoda o.p.s. Javorník, který pořádal již druhé POHODOVÉ SETKÁNÍ KAMARÁDŮ. 

Pozvání přijala zařízení, která poskytují denní či pobytové služby osobám se zdravotním postižením.
Některá pozvaná zařízení si připravila hezký program, při kterém jsme se dobře bavili a také jsme si mohli s nimi zazpívat známé písničky a koledy. 
Po těchto vystoupeních následovala diskotéka, na které si i naši uživatelé zatančili a poznali nové kamarády. 
Děkujeme za hezký den plný zábavy a už teď se těšíme na další setkání.

 

 

Keramika ve Slunečnici

Zveme vás na již druhou výstavu výrobků dětí ,,keramika ve slunečnici" která je podpořena jihočeským krajem

 

 

Podzimní výlet na Hájnou Horu

Pohled na koně si nenechá ujít žádný milovník koní a co teprve se na něm svézt? Tak to se poštěstilo právě nám odvážným a pro některé z nás to byl první kontakt s tímto krásným zvířetem.

Fotogalerie

 

 

Den otevřených dveří ve Slunečnici 

Děkujeme všem, kteří dnes navštívili náš spolek ! Zájem široké veřejnosti byl obdivuhodný, přímo nad očekávání. Jsme velice rádi, že o naší službu pro lidi s mentálním a zdravotním postižením je tak obrovský zájem a je vámi tato služba podporována. Ještě jednou velký dík všem, kteří se zúčastnili a poseděli s námi u dobré kávy a zákusku, které jsme pro tento VELKÝ DEN připravili.

 

 

V září Světluška září

V rámci ročního projektu Pomáháme ostatním se naši dobrovolníci slétli ve Spolku Slunečnice a jako světlušky se rozlétli se do ulic Vimperku ve dnech 7. až 11. září. Dobrovolně jsme se zapojili do třináctého ročníku sbírky V září Světluška září, kterou každoročně pořádá Nadační fond Českého rozhlasu.

Velké děkujeme patří našim světluškám - zaměstnancům a uživatelům spolku a také studentům Střední školy Nerudova - Benasovi, Josefovi, Václavovi a Štefanovi a vedení školy, které účast studentů na této akci umožnilo.
Prodejem sbírkových předmětů v ulicích města bylo vybráno celkem 14 669,- Kč.
Utržené finanční prostředky poslouží jako příspěvek na přímou pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým dětem a dospělým z celé České republiky. Konkrétně Světluška přispívá na pomůcky, které „mluví“ nebo mají hmatový displej, na psí vodící dobrovolníky, na osobní asistenty, podporuje rozvoj talentu a tvořivých schopností nevidomých.

Je také pomyslným světélkem ve tmě pro mnoho organizací, které díky finanční podpoře od Světlušky mohou realizovat projekty zaměřené na nevidomé.

Ještě jednou obrovské díky posíláme našim dobrovolníkům a všem vimperským, kteří bez váhání přispěli.

Fotogalerie

 

 

Přednáška o Taiwanu

Děkujeme za velmi pěknou přednášku o Taiwanu.

 

 

Další výstava probíhá v restauraci Sklep ve Vimperku

Děkujeme majitelkám, že nám pomohly tuto výstavu uskutečnit.Ukázky prací našich klientů jsou rozmístěny po celé restauraci.

Děvčata ještě jednou velký dík.
 
 
 
,,Jsme tady a něco umíme"
 
Srdečně Vás zveme na putovní výstavy výtvarných prací „Jsme tady a něco umíme“, které jsme vytvořili s uživateli sociální služby. V rámci terapií uměním různými technikami postupně vznikala originální dílka, v kterých se projevila kreativita a umělecký potenciál osob se zdravotním postižením. Budeme rádi, když naše výstavy navštívíte a tím podpoříte práci zdravotně postižených. Tyto výstavy vznikly za finanční podpory Jihočeského kraje.
 
 
 
 
Slunečnice je v plném květu
 
Tento prázdninový měsíc nastoupili další tři uživatelé - Jakub, Lukáš a Pavel.
 
 
 
 
Jóga ve Slunečnici
 
Na konec školního roku jsme si společně zacvičili pod vedením naší zaměstnankyně Káti jógu.Užili jsme si spoustu srandy a už teď se těšíme na další cvičení a spolupráci.

Přejeme krásné letní prázdniny a v září naviděnou.

 

 

Přednáška o První pomoci

Pro žáky Praktické školy Vimperk jsme ve spolupráci s Českým červeným křížem Prachatice připravili přednášku o První pomoci.

Fotogalerie

 

Český den proti rakovině 2015

Nezisková organizace Spolek Slunečnice působící ve Vimperku pojala tento rok jako rok "Pomáháme ostatním".

Prvním z velkých projektů pomoci je zapojení se do letošního ročníku sbírkové preventivní akce Ligy proti rakovině Praha "Český den proti rakovině 2015", která proběhne ve středu 13. května. Těšíme se na setkání a věříme, že zakoupením kytičky podpoříte tuto celorepublikovou akci.

Fotogalerie

 

Výstava ve Slunečnici

V prostorách spolku Slunečnice se po celý květen uskuteční velmi zajímavá výstava! Jedná se o výstavu fotografií dětí narozených s rozštěpovou vadou v obličeji. Všichni jste srdečně zváni

 

 

Napsali o nás

http://www.5plus2.cz/?e=CD-PRACHATICE&d=17.04.2015#strana=2

 

 

Natočili o nás

http://www.prachatickonews.cz/publ/publ1847.htm

 

 

Napsali o nás

http://www.prachatickonews.cz/publ/publ1847.htm

 

 

Sklářská huť

Mistr nám dal malou přednášku o výrobě skla a kdo chtěl mohl si vyfouknout skleněné velikonoční vajíčko 

Fotogalerie

 

 

Velikonoční tvoření s dětmi z Praktické školy 

Do Spolku dochází pravidelně každý čtvrtek a učí se jak pracovat s keramickou hlínou