Štědrý den se blíží....

Vánoce už jsou opravdu jak se říká za dveřmi. S vánočním přáním jsme navštívili některé úřady, naše prodejní místa ve Vimperku.
Ale i my ve Slunečnici jsme si udělali malou nadílku. Nechyběly dárečky, stromeček ani vánoční cukroví. Děkujeme paní Žílové a jejímu synovi za zpříjemnění atmosféry krásnou živou hudbou a povídáním.
A vám všem přejeme požehnané vánoce a úspěšný rozjezd do roku 2018!

Fotogalerie

 

Keramika ve Slunečnici III.

Vánoce, to jsou ty nejkrásnější svátky v roce. Proto jsme se s velkým nadšením pustili do výroby vánočního betlému. První postavičky z keramické hlíny začaly vznikat již na začátku letošního roku.
Pod našimi rukami za podpory Jihočeského kraje v rámci projektu Keramika ve Slunečnici III. postupně vznikaly dva krásné putovní keramické betlémy. Tvořili jsme různé postavičky, stromy, domy. Ale nechybí ani jesličky, tři králové. Každá figurka je originál. Z výsledku je cítit vložená šikovnost, nápaditost a fantazie, ale také um našich keramiků, kteří vyrobili zhruba 150 postav a ostatních částí betlémů.
V adventním čase budou naše dva keramické betlémy zdobit prostory Základní a střední školy Vimperk 1. máje a kavárnu Happy Coffee ve Vimperku.
První pozitivní ohlasy návštěvníků nenechaly na sebe dlouho čekat. Již nyní se těšíme na pokračování a zvětšování betlémů v příštím roce, kdy přibydou nové figurky.

Fotogalerie

 

Přejeme vám všem krásný advent

Fotogalerie

 

Český den proti rakovině

Při sbírkové preventivní akci Český den proti rakovině získal prodejem kytiček náš spolek 8 561 Kč, které budou použity na dlouhodobý program Ligy proti rakovině. Právě jsme získali oficiální poděkování za podporu květnové sbírky. Děkujeme...

Fotogalerie

 

I k nám zavítal halloween

I k nám zavítal Halloween, který je typický pro anglicky mluvící země. Už od rána jsme všichni dlabali a dlabali a posíláme vám náš výsledek...

Fotogalerie

 

Dar od Občanského sdružení Stanislavy Chumanové

Náš spolek obdržel krásný dar od Občanského sdružení Stanislavy Chumanové. Spolku byly darovány v pondělí 23. října 2017 tři počítače s monitory. Předávací akce se zúčastnil také Ing.Jiří Zídek, zástupce ČSOB, pobočky Vimperk, která techniku darovala. Občanské sdružení Stanislavy Chumanové je sdružení vzniklé jako pocta bývalé vimperské starostce, jejíž životní krédo bylo pomáhat starším, nemocným a nemohoucím spoluobčanům. Velmi si vážíme poskytnutého daru a mnohokrát děkujeme Občanskému sdružení Stanislavy Chumanové za skvělý dar, který naši uživatelé určitě využijí.

Fotogalerie

 

Den Váši Příhody

Podívejte se na fotografie z přednášky „Den Váši Příhody“ prof. Alberta Fishera z koncertní síně Váši Příhody v ZUŠ Vodňany, kde uživatelé našeho spolku prezentovali svá výtvarná díla.

Fotogalerie

 

Výstava Na provázku

Od 23. října do 30. listopadu můžete shlédnout v prostorech Spolku Slunečnice výstavu výtvarných děl, která vznikla v rámci muzikoterapie podpořené Jihočeským krajem.

Fotogalerie

 

Podpoříte nás?

Spolek Slunečnice se zapojil do programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Přijďte nás podpořit nákupem do Teska ve Vimperku a v Sušici a dejte nám hlas. Za případnou výhru si pořídíme profesionální tkalcovský stav a naučíme se tkát. Více o projektu se dozvíte zde https://pomahame.itesco.cz/project/510 . Děkujeme všem za každý hlas, který může rozvinout naši motoriku.

Fotogalerie

 

Muzikoterapie II. - 3. říjen

 Fotogalerie

 

A je tu podzim

Zážitkové léto plné výletů a poznávání máme již za sebou. Výlety za poznáváním a objevováním krás přírody, procházky Vimperkem a okolím... V rámci projektu Jihočeského kraje „Poznáváme Šumavu“ jsme navštívili různá zajímavá místa. A to vše s fotoaparátem v ruce. A z těchto fotografií vznikla výstava, kterou můžete do konce října shlédnout v našich prostorech.
Nejen léto, ale i podzim má své kouzlo. Krásné barvy přírody představuji pro nás velkou inspiraci. Vždyť se můžete sami přesvědčit při návštěvě již zmíněné výstavy, kterou jsme spojili s podzimní prodejní výstavou naší keramiky.

Fotogalerie

 

Vernisáž výstavy „Můj barevný svět“

Vernisáží jsme slavnostně zahájili v pondělí 25. září pokračování úspěšné výstavy „Můj barevný svět“ v MěKS Vimperk. Výstavu obrazů našich uživatelů můžete shlédnout až do 5. listopadu v MěKS Vimperk v galerii U šaška.

Fotogalerie

 

Muzikoterapie II . - 12. září

Fotogalerie

 

Poznáváme Šumavu

Podívejte se na fotografie z výletů uskutečněných z projektu Poznáváme Šumavu podpořeného Jihočeským krajem.

Fotogalerie

 

Ecce Libri

Vlak spisovatelů vyjel na svou spisovatelskou pouť v sobotu 2. září 2017 z Prachatic přes Vodňany, České Budějovice, Český Krumlov a Černý Kříž do Nového Údolí. Pro návštěvníky byl připravený doprovodný program, jak ve vlaku, kterého i my jsme byli součástí.

Fotogalerie

 

10. ročník ECCE LIBRI - prachatický knihovnický unikát

V sobotu 2. září 2017 v 8:55 hodin vyjede už podesáté speciální literární vlak ECCE LIBRI z prachatického nádraží. A my budeme jeho součástí.

 

Šumava očima umělců

Velké poděkování posíláme do Borové Lady paní ředitelce základní školy Mgr. Aleně Braunové, která nám již druhým rokem umožnila zúčastnit se prodejní výstavy „Šumava očima umělců“.
Prodejní výstava knih, obrazů, pohlednic, map, kalendářů, suvenýru…, ale také naší zahradní užitkové keramiky se uskutečnila v prostorách základní školy ve dnech od 22. do 30. července 2017.
Akce sklidila velký úspěch, a proto děkujeme také všem, kteří nás koupí výrobků podpořili.

Fotogalerie

 

Můj barevný svět

Všechny srdečně zveme na výstavu "Můj barevný svět" do prostor Městské knihovny Prachatice. Výstava bude ke shlédnutí od 3.7. do 2.9.2017. Uživatelé sociální služby s chloubou představují některé výsledky své výtvarné a keramické činnosti ve Spolku Slunečnice Vimperk.

Fotogalerie

 

Den otevřených dveří

Dnes jsme s velkou chloubou otevřeli dveře do našich nových prostor. Velkým potěšením nám bylo ukázat veřejnosti „Edukační místnost“, která byla zřízena díky příspěvku Nadace Agrofert - 300.000,- Kč, příspěvku Nadace ČEZ - 60.000,- Kč a příspěvku Banky MONETA Money Bank - 60.000,- Kč. Tyto nové prostory budou sloužit našim uživatelům pro jejich všestranný osobnostní rozvoj.
Tímto velmi srdečně děkujeme za podporu.

Fotogalerie

 

Povídání o pouštích

Středeční dopoledne jsme strávili vyprávěním o Mezinárodním dnu boje proti rozšiřování pouští a suchu. S využitím interaktivní tabule jsme mohli využít i ukázky, jak vznikají pouště. Ukázali jsme si, jaké vodní nádrže jsou v ČR a jaký mají význam. Nakonec jsme si říkali, jak bychom pomohli k úspoře vody i my. Vyprávění všechny zaujalo.

Fotogalerie

 

Opékání buřtů

Minulý týden jsme zakončili opékáním buřtů na Vodníku. Počasí nám přálo a tak jsme si procházku i venkovní oběd moc užili.

Fotogalerie

 

Výstava „Karel IV.“

Dnešní krásný sluneční den jsme společně navštívili v Městské knihovně výstavu „Karel IV.“. Výstavu vytvořila ilustrátorka Zdeňka Študlarová. Textové podklady pro výstavní panely napsala a odborný dohled zajistila Mgr. Jana Mazáčková, Ph.D.
Z textu, doplněného krásnými obrázky, jsme si odnesli plno nových informací.

Fotogalerie

 

Muzikoterapie ve Slunečnici II.

Další díl „Muzikoterapie ve Slunečnici II.“ byl na téma „Pohádkové princezny“… Během dopoledne jsme si poslechli pohádku O princezně na hrášku a zaposlouchali se do písní ze známých českých pohádek například z Princezny ze mlejna, Popelky, Co takhle svatba, princi? a spoustu dalších.
Děkujeme za skvěle strávený čas.

Fotogalerie

 

Prima den!

Venku od rána krásně svítí sluníčko a my odpoledne vyrazili – kam? Udělat si super chvíli – na pouť. Více není co dodávat, vše je vidět z našich úsměvů...

Fotogalerie

 

Byli jsme součástí velkolepé oslavy 5. výročí

Jako jedni z mnoha příjemců dotace od Nadace AGROFERT jsme byli pozváni na oslavu jejího 5. výročí založení na Čapí hnízdo. I přes nepřízeň počasí jsme si tento den úžasně užili.
Srdečně děkujeme organizátorům a celé Nadaci za pozvání na tuto skvěle zorganizovanou akci. Přejeme Nadaci, která pomáhá opravdu potřebným, mnoho dalších úspěšných projektů.

Fotogalerie

 

HOBBY 2017

Velký dík posíláme do Českých Budějovic Střední odborné škole veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové škole za společnou účast na Hobby Jaro 2017. Jsme rádi, že nám tato prestižní škola pomohla s prezentací a prodejem našich keramických výrobků Spolku Slunečnice. S tímto skvělým nápadem prezentace našeho spolku přišla paní Marie Líkařová, která si naše výrobky kupuje, a prokázala nám obrovskou službu a vše potřebné k prodeji na této akci zařídila a zajistila. Stačilo jenom zabalit zboží a keramiku naaranžovat do předem připraveného stánku, který nám sestavili zaměstnanci této školy za pomocí studentů. Prodej dopadl nadmíru očekávání a do Vimperku jsme si odvezli jenom pár zbývajících kousků. Naše keramika sklidila spoustu kladných ohlasů. Přivezli jsme si spoustu objednávek, kontaktů, zážitků a hlavně pro nás dobrý pocit, že jsou stále mezi námi lidé, kteří dělají v této době dobré skutky a pomáhají.
Ještě jednou velký dík za vstřícnost paní Líkařové a celému týmu SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky
a Domov mládeže SOŠ veterinární, mechanizační a zachranické a Jazykové školy v Českých Budějovicích a přejeme hodně úspěchů v osobním životě a v práci.

Fotogalerie

 

 

Český den proti rakovině 2017

21. ročník celonárodní veřejné sbírky „ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ“ se konal ve středu 10. května 2017. Tématem letošní sbírky byla skupina nádorů hlavy a krku.
Během dne jste mohli po Vimperku potkat naše skupinky ve žlutých tričkách, prodávající kytičky měsíčku lékařského, tentokrát s modrou stuhou.
Pomoci můžete také posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777. Cena DMS je 30 / 60 / 90 Kč, LPR Praha obdrží 29 / 59 / 89 Kč. Více o DMS na www.darcovskasms.cz.

V letošním roce jsme díky Vám vybrali 8.561Kč.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Fotogalerie

 

Muzikoterapie ve Slunečnici II.

V úterý 9. května se u nás ve Spolku Slunečnice uskutečnilo první letošní setkání s paní Žílovou a panem Žílou - „Muzikoterapie ve Slunečnici II.“
Poslechli jsme si krásnou muziku a pomocí hudebních nástrojů jsme vyjádřili zlost, strach, …
Děkujeme za příjemně strávené dopoledne

Dalším bodem dnešního dne byla oslava narozenin našeho uživatele Pavla. Moc děkujeme za báječnou hostinu a ještě jednou Ti přejeme všechno nejlepší!

Fotogalerie

 

Vyrážíme na Hobby do Českých Budějovic

Ahoj všichni kdo nás sledujete na našich webových stránkách, tak nás lidičky najdete tento rok na Hobby v ČB s prodejem naší zahradní keramiky v pavilonu R1 (u Pivovarské zahrady) v termínu od 10.do 14. května. Máme pro Vás připraveno a zabaleno spousta nového zboží do zahrady- květináče, zahradní obaly, truhlíky, misky, keramické figurky, nápadité zápichy a jiné zboží s tématikou tohoto období . Neváhejte a nezapomeňte to oznámit i vašim přátelům a známým. Vezměte si pevné tašky s pevným uchem, protože naše keramika je těžká, originální a hlavně levná.

 

 

Hurá na košťata! Upálíme čarodejnici?

Fotogalerie

 

Předvelikonoční čas ve Slunečnici

Celý tento týden jsme se věnovali přípravám na velikonoce – barvili jsme vajíčka, připravovali osení a vyráběli jsme různé dekorativní předměty s tématikou velikonoc.
Začátkem týdne bylo krásné jarní počasí a tak jsme vyrazili do parku, kde jsme hráli petang. Uživatele zaujal natolik, že jsme je nemohli odtrhnout od hry.
Dalším zajímavostí tohoto týdne byla další přednáška o rybách. Milda si opět přinesl různé rybářské potřeby – pruty, vlasce, čeřeny, podběráky, háčky, návnady atd. Vyprávění zpestřil promítáním fotografií na naší nové interaktivní tabuli.
Na závěr týdne jsme si udělali malé velikonoční posezení. Vyprávěli jsme se o velikonočních zvycích, vyzkoušeli si hrkačku, ochutnali beránka, kterého si pro nás připravila naše zaměstnankyně Marťa Š., za což jí moc děkujeme.
A Vám všem přejeme VESELÉ VELIKONOCE

Fotogalerie

 

Návštěva výstavy

Přehlídka trofejí zvěře z Národního parku Šumava, tak to je zajisté velký svátek nejen pro myslivce, ale i pro příznivce myslivosti. My sice myslivci nejsme, přesto jsme jednu takovou výstavu v hotelu Zlatá hvězda ve středu navštívili. Nabídla nám ke shlédnutí desítky různých jeleních a srnčích trofejí. Dověděli jsme se určitě zase něco nového a zajímavého.
Dopoledne jsme ještě navštívili vimperské arboretum, a pak nás čekal společný oběd opět v hotelu Zlatá hvězda.

Fotogalerie

 

Když se plní sny s dobrým skutkem

Je tomu dva roky, co jsme ve městě Vimperku otevřely nový spolek „Spolek Slunečnice“, který poskytuje služby pro osoby se zdravotním a mentálním postižením, sociálně terapeutickou a chráněnou dílnu. Začátky nebyly vůbec jednoduché a z dnešního pohledu byly mnohdy i velmi úsměvné. Během tohoto krátkého období, co působíme ve Vimperku, jsme společně prošly postupným vývojem, ale i zásadními změnami. Co nás velmi těší je dobrá spolupráce s místními úřady a s lidmi, kteří mají o naši službu zájem a pomáhají nám naplňovat naše cíle a sny. V dnešní době nás navštěvuje celkem 21 klientů, kteří si i přes svůj hendikep u nás našli smysluplnou práci a smysluplné využití volného času v kamarádském kolektivu, který jim pomáhá zapojit se do běžného a dnes velmi hektického života.

Postupem času našeho působení nám prostory začaly být velmi stísněné, a tak jsme se rozhodly zařídit a vybavit další místnost, kterou nám poskytlo město Vimperk a v ní zprovoznit ,,Edukační místnost“. Tento prostor bude sloužit klientům pro terapeutické a edukační aktivity. Vypracovaly jsme projekty a byly jsme úspěšné a naše žádosti byly podpořeny pro získání dotace.

Za přidělené finanční prostředky jsme začaly uskutečňovat naše představy jak tuto místnost vybavit, aby se v ní klienti cítili dobře a vybavení sloužilo k jejich dalšímu rozvoji a potřebám. Naší velkou chloubou je pořízení interaktivní tabule s výukovými programy, počítačového koutku, edukačních pomůcek a her pro rozvoj grafomotoriky, odborné literatury, nábytku a jiného vybavení.

TO VŠE JSME MOHLY POŘÍDIT DÍKY zástupcům města Vimperk, kteří nám místnost upravili k našim potřebám, Nadaci AGROFERT, která nám poskytla nemalou finanční podporu ve výši 300.000,- Kč, bance Moneta Money Bank, která nás podpořila částkou 60.000,- Kč a Nadaci ČEZ - Pomáhej pohybem, díky jejichž celorepublikové aplikaci EPP a podpory sportovců jsme získaly částku 60.000,- Kč.

Velmi si těchto finančních darů vážíme A TÍMTO VŠEM SRDEČNĚ DĚKUJEME a jsme rády, že tyto nadace pomáhají našim hendikepovaným kamarádům k lepšímu životu.

Jana Šabršulová a Radka Furišová

 

 

Prosluněný den ve Slunečnici

Dnešní krásný prosluněný den jsme si užívali i my, ve Slunečnici. Ilonka slavila kulaté narozeniny a připravila si pro nás menší oslavu. Tak Ilonko, ještě jednou Ti všichni přejeme všechno nejlepší a děkujeme za výborný medovník.

 

 

Přípravy na Velikonoce

Za okny tento týden padal sníh, zima se s námi asi ještě nechce rozloučit. Přesto si užíváme zábavu, legraci, a jarní atmosféru a pohodu si vytváříme v našem spolku sami... Připravujeme se totiž na největší svátky jara, na velikonoce. Vyrábíme jarní dekorace, při kterých využíváme symbolů velikonoc. Už nyní se na nás usmívají různí zajíčci, slepičky či ovečky. A jak se nám to daří, zjistíte z našich fotografií...

Fotogalerie

 

Pátek - nejlepší den tohoto týdne

Tak proč ho nevyužít naplno? Otevřeli jsme okna a nechali vstoupit skoro jarní sluníčko mezi nás... Až nás vylákalo ven, alespoň na malou procházku. Venku byla teplota vysoká natolik, že jsme schovali mikiny, svetry a vyrazili jen v bundách. Pozorování prvních rozkvetlých jarních květin nám dělalo skvělé potěšení a k tomu ta zmrzlina v cukrárně prostě neměla chybu....

 

 

Přivítejte jaro se Slunečnicí

Mnoho lidí považuje jaro za nejkrásnější období. Není divu! Slunce nabývá na síle a v obchodech nás lákají pestrobarevné petrklíče, macešky, narcisy a jiné jarní květiny, které netrpělivě chceme mít za oknem, nebo v předzahrádce domu. Ale do jakého obalu ten nevzhledný, plastový květináč schovat? Přijďte k nám do Slunečnice a určitě si vyberete ze spousty naší originální keramiky, kterou již třetím rokem pro Vás vyrábíme dle vašich požadavků a přání. Keramické květináče, truhlíky, zápichy a jiné jarní dekorace, můžete zakoupit přímo v našem spolku na adrese 1. máje 74,Vimperk, ale i v mnoha jiných prodejních míst, které nám poskytli naši příznivci. Pokud máte zájem se dozvědět více informací o prodeji zahradní a užitkové keramiky najdete na našich stránkách www. spolek.slunecnicevimperk.cz nebo na F: Spolek Slunečnice Vimperk. Těšíme se na vaší návštěvu a všem přejeme krásné, sluncem provoněné jaro.

 

 

Dinosauři - expedice druhohory

Ve středu 8. března jsme se s našimi uživateli vydali na výlet do Českých Budějovic. Jeli jsme autobusem a našim hlavním cílem byla výstava Dinosaurů – Expedice druhohory - na Českobudějovickém výstavišti. Před vchodem do pavilonu se několik z nás hodně bálo, ale nakonec jsme to všichni zvládli a výstavu jsme si moc užili. Byli jsme se dokonce podívat ve 3D kině, ve kterém někteří z nás byli poprvé. Prohlédnout jsme si mohli několik druhů dinosaurů. Vyfotografovali jsem se dokonce v tlamě „Fotosaura“. Na oběd jsme si došli do čínské restaurace a poté jsme se vydali na procházku městem. Prošli jsme se po Náměstí Přemysla Otakara II., zastavili jsme se u barokní Samsonovy kašny a prohlédli jsme si také Černou věž. Po cestě na autobusové nádraží jsme se prošli po „Lanovce“, kde nás nejvíce zaujaly sochy „Humanoidů – spěchajících lidí“. Domů jsme přijeli trošku unavení, ale zato plni zážitků.

Fotogalerie

 

Hrnčířský kruh

Zkusili jste někdy vytočit misku na hrnčířském kruhu? Že práce s keramickou hlínou učí trpělivosti a vštěpuje estetické cítění už víme. Že si procvičujeme jemnou motoriku, víme také. Ale co tvarovat keramiku trochu jinak?
A k jinému tvarování keramiky nám pomůže náš nově zakoupený hrnčířský kruh. A jak jsme se s ním seznamovali a zkoušeli zase něco nového můžete zjistit i vy z našich fotografií....

Fotogalerie

 

Slavíte Valentýna?

Den svatého Valentýna – 14. února – den zamilovaných, lásky a přátelství.
I my ve Slunečnici jsme se na tento svátek připravovali. Různými srdíčky, jak papírovými či keramickými, obdarujeme všechny, které máme rádi . Rodiče, kamarády, sourozence...
A co Vy? Nezapomněli jste na někoho?

Fotogalerie

 

Netradiční oběd

Konečně středa!!! Hurá!!! Na dnešek jsme si společně ve Slunečnici domluvili pro nás trochu netradiční oběd. Vyrazili jsme do Pizzerie Marco. Zde jsme zjistili, že v pizzerii si nemusíme objednat pouze pizzu. Někdo z nás si pochutnal na špagetách, jiný zase na těstovinách, přesto většina se těšila na pizzu. A co více dodat? Snad jen to, že jsme zde strávili příjemný společný oběd.

Fotogalerie

 

Přednáška - O RYBAŘENÍ

Ve čtvrtek 2. února si pro nás jeden z uživatelů připravil přednášku o jeho velkém koníčku – o rybaření.
Nejenom, že nám vyprávěl o rybaření a o svých zážitcích, které při rybaření prožil, ale přinesl nám i názorné ukázky – prut, třpytky, vlasce, prak, … Dozvěděli jsme se také plno zajímavých informací, o kterých většina z nás neměla ani tušení.
Mildo, ještě jednou moc děkujeme za příjemně strávené dopoledne.

Fotogalerie

 

Přípravy na jaro

Když se podíváme z okna, ale i na venkovní teploměr, tak se to nezdá. Přesto se jaro a největší jarní svátky – velikonoce – začínají blížit a naše keramická dílna praská ve švech. Pojďte se podívat na malou ochutnávku, jak se uživatelé i zaměstnanci pustili do práce...

Fotogalerie

 

Šumavský rok - NP Šumava

Dnes jsem s našimi uživateli vyrazili do Národního parku Šumava ve Vimperku na přednášku na téma „Šumavský rok“.
Dozvěděli jsme se plno zajímavých informací o průběhu všech čtyř ročních období na Šumavě.
Hráli jsme se také plno různých her týkajících se zvířat apod.
Dopoledne jsme si moc užili a těšíme se na další zajímavou přednášku.

Fotogalerie

 

Tříkrálová sbírka

V úterý pozdravili zaměstnance a hlavně uživatele naší sociální služby koledníci diecézní charity se zapečetěnou kasičkou. Do jednoho kostýmu krále se oblékla i naše uživatelka Ilona a společně nám zazpívali, přijmuli od nás finanční příspěvek a nad dveře nám napsali zkratku KMB. A víte, co tato zkratka znamená? Nejsou to jména tří králů, jak si mnozí myslí, ale je to překlad latinského přání „Bůh žehnej tomuto domu“.

Fotogalerie